پنج شنبه , 03 مهر 1399

تاریخچه واحد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در چارچوب سیاست­ ها و برنامه­ های دانشگاه آزاد اسلامی و همگام با سیاست ­های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در امر آموزش عالی در بهمن ۱۳۸۵ با مساحتی بالغ بر ۱۷/۵هکتار در شهر تیران واقع در غرب استان اصفهان تأسیس شد.

این واحد دانشگاهی با هدف توسعه آموزش عالی در این منطقه و برقراری ارتباط پویا و مستمر با صنعت از طریق تربیت نیروی متخصص مورد نیاز کشور و صنایع بومی و همچنین توسعه پژوهش­ های علمی و فناوری فعالیت می­ کند.

دانشگاه آزاد اسلامی تیران در حال حاضر میزبان حدود ۱۶۹۹ دانشجو در۳۰ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی می­ باشد و تاکنون تعداد ۹۳۱ نفر از این واحد دانشگاهی فارغ­ التحصیل شده و در مقاطع بالاتر و یا در محیط کار و صنعت مشغول فعالیت هستند. رشته­ ها و گرایش­ های تحصیلی دایر در این واحد مکانیک (خودرو، ساخت و تولید)، برق (قدرت، الکتروتکنیک، الکترونیک، شبکه­ های انتقال توزیع، بهره ­برداری نیروگاه)، کامپیوتر (نرم ­افزار)، عمران، نقشه­ کشی معماری، کارهای عمومی ساختمان، تاسیسات (حرارتی و برودتی)، نقشه­ کشی عمومی و صنعتی است.

امکانات و فضای آموزشی این واحد دانشگاهی نیز شامل کارگاه­ ها و آزمایشگاه­ های تخصصی فنی و مهندسی، سایت کامپیوتر، کتابخانه، دفاتر تشکل­ های دانشجویی و انجمن­ های علمی است.

واحدتیران